پارسال برای جهیزیه خواهرم می‌خواستیم یخچال بخریممن خودم جز مدافعین کالای ایرانی هستم ولی متاسفانه توی بعضی هاش تجربه خوبی نداشتم بنابراین تصمیم گرفتیم بریم سراغ ال جی. کل بازار را گشتیم ولی به سختی یخچال ال جی با گارانتی گلدیران پیدا می‌کردیم همش گارانتی شرکتی که از ظاهرش برمیاد از این به قول معروف بانه‌ای هاست. همه فروشنده‌ها هم می‌گفتن گلدیران دیگه گیر نمیاد و جنس‌هاش چینیه و بیا از این کره‌ای‌ها بخر و از این حرفها. چند وقت پیش هم می‌خواستیم یه گوشی سامسونگ بخریم که هر چی گشتیم گارانتی سام سرویس پیدا نکردیم بازهم مثل قبل. اول فکر کردم فروشنده می‌خواد جنس خودش را بهم غالب کنه ولی هر چی بیشتر می‌گشتم بیشتر به این نتیجه می‌رسیدم که انگار واقعا خبری از گلدیران و سام سرویس نیست مگر به ندرت. انگار که این دو تا شرکت رسمی برندهای ال جی و سامسونگ کلا تعطیل شده بودن.حالا یکی دو روزه می بینم اعلام کردن کره‌ای ها هم از ایران رفتن. این خبر کجا اعلام شده: در فضای مجازی. کی این خبر را اعلام و پخش کرده خدا می دونه!!!جالب اینجاست که این دو تا مدت‌هاست از ایران رفتن ولی امروز خبرش داره منتشر میشه.

فارغ از اینکه آیا اصلاْ خروج این دو برای اقتصاد کشور ضرر یا منفعت داره به نظرم جا داره یه خرده از نظر سواد رسانه‌ای به قضیه نگاه کنیم. سوال اول چرا موضوع دوسال پیش بزرگنمایی نشد شاید به خاطر اینکه کره‌ای‌ها و البته وارد کننده‌های ایرانی نمی خواستن بازارشان تو ایران از دست بدن جنسشان را قاچاق میارن تو ایران گمرک هم نمی دن

سوال بعدی اینکه چرا الان که نزدیک عید و انتخاباته باید این خبر بزرگ بشه و کی می‌خواد این خبر پررنگ بشه که هم زمان توی خیلی از کانال‌ها و صفحات مجازی راجع بهش مطلب نوشته شد؟

راجع به جوابش فکر کنید و ببینید چه کسانی از این کار سود می‌برن؟ و الان در بازار لوازم خانگی چه اتفاقی می‌افته

من که امیدوارم این موضوع به ساخت لوازم خانگی ایرانی با کیفیت و فروش بیشتر اونها منجر بشه نه گرانی چند برابر لوازم خانگی کره‌ای.

نویشنده:هنر ایمانی

#سواد رسانه‌ای #خروج ال جی و سامسونگ

سواد رسانه‌ای،بازارگرمی و داستان خروج برندهای کره‌ای

هم ,جی ,ولی ,ال ,لوازم ,اعلام ,ال جی ,از این ,این خبر ,لوازم خانگی ,این دو

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تمامی ژانر های فیلم های سینمای ایران املاک سایه بان سمفونی مردانه مرکز تدریس و آموزش خصوصی زبان های خارجی تولیدی آرین فانوس زندگی مدرسه زنده یاد روح الله رهبر اجاره و رهن آپارتمان گروه ماشین سازی کنترل تکنیک آرمان روان